czwartek 26 maja 2022 Filipa, Pauliny, Eweliny
Rozmiar tekstu: A A A

Podsumowanie projektu ENTER

29 czerwca br. odbyła się konferencja wieńcząca projektu „ENTER – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Powiatu Kartuskiego”.

Projekt z Działania 8.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, miał na celu przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion, zmianę w kierunku zwiększania możliwości dostępu do Internetu, w szczególności wewnątrz społeczności lokalnej.

Patryk Kropidłowski z AMT Partner Sp. z o.o. oraz koordynator projektu Anna Kulesza – Karassek, podsumowali działania, wynik końcowy oraz zaprezentowali efekty, jakimi projekt musi się wykazać przez następne 5 lat czyli tzw. trwałość projektu.

W tym miejscu trzeba przypomnieć, że projekt ENTER to 50 zestawów komputerowych (laptop i urządzenie wielofunkcyjne) z zapewnionym dostępem do Internetu na najbliższe 5 lat. Trafiły do dzieci i młodzieży o nieprzeciętnych wynikach w nauce z gospodarstw domowych w trudnej sytuacji materialnej oraz rodzin zastępczych i osób niepełnosprawnych. Przekazanie komputerów poprzedziło 18-godzinne szkolenie z zakresy obsługi sprzętu.

Z projektu „Enter – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu” skorzystały również placówki oświatowe i opiekuńcze Powiatu Kartuskiego. Aż 123 komputery umożliwiły stworzenie 12 świetlic komputerowych z dostępem do ogólnoświatowej sieci. Ponadto projekt zabezpieczył środki na zatrudnienie informatyków, którzy 20 godzin w miesiącu w tych pracowniach uczą korzystania z zasobów komputera i Internetu osoby zagrożone wykluczeniem cyfrowym. Wszystkie 173 komputery są objęte bezpłatnym serwisem.

Projekt pn. „Enter - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie Powiatu Kartuskiego" realizowany jest w ramach działania 8.3. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013.

 

Galeria
Sonda
Czy informacje zawarte na tej stronie są dla Ciebie przydatne?Copyright © MBS Systems 2010r. Wszelkie prawa zastrzeżone.